Tortilija su vištiena

Tortilija be gliuteno "Schar"

Tortilija be gliuteno "Schar"

Mėgstu patiekalus, kuriems pagaminti nereikia daug laiko:) Tortilija su vištiena yra vienas iš jų. Kartą iš Meksikos atvykęs draugas pagamino nuostabiausią tortiliją su smulkinta jautiena. Nuo tada vis eksperimentuoju ir atrandu įvairiausių, skaniausių įdarų.

Šiandien siūlau išbandyti paprasatą kaip 2x2 receptą:

2 porcijoms jums reikės:

2 tortilijų (skanios  tortilijos labai svarbu. Aš naudoju “Schar”, kurios yra ir be laktozės)

500 g vidinės vištienos krūtinėlės
1 svogūno
1 raudonos saldžiosios paprikos
druskos
pipirų
1 a.š. kario miltelių
1 skiltelė česnako
~150 g konservuotų kukurūzų
2 šaukštai grietinės (neriebios)

1 marinuotas agurkėlis

Nedideliais gabaliukais supjaustytą vištienos krūtinėlę apibarstytą druska, pipirais ir kariu, pakepinkite ant aliejaus. Kai lengvai apkeps, įdėkite griežnėliais supjaustytą radonąją papriką, po minutėlės taip pat supjaustytą svogūną bei įspauskite česnaką. Gerai pamaišykite ir suberkite konservuotus kukurūzus. Pakepkite dar minutėlę.

Tuo metu į įkaitintą iki 175 laipsnių orkaitę įdėkite pašildyti tortiliją. Pora minučių pakepkite iš vienos pusės ir dar keletą apvertus iš kitos.

Tortilija be gliuteno ir be laktozės

Tortilija be gliuteno ir be laktozės

Ant šiltos tortilijos dėkite pakepintą vištieną su daržovėmis, pjaustytą marinuotą agurkėlį ir jeigu norisi užpilkite šaukštą grietinės bei susukite ją.

Paprasta, greita ir skanu!


Tortilijas galite įsigyti didžiosiose RIMI ir Assorti parduotuvėse bei internetu:

http://www.assorti.lt

Kepta duona su česnaku ir sūriu

 
Kepta duona be gliuteno be glitimo.jpg
 

Ar atsimenate tą skanų keptos duonos su česnaku kvapą?! Kai namiškiai ją kepa, sunku susilaikyti nenugvelbus bent mažo gabalėlio... Tačiau, kai tai daryti griežtai draudžiama dėl geros savijautos, tenka dantis sukandus susilaikyti ;)

Kartą papasakojau tai Beatai (kepyklėlės “Beglitimis” savininkė), ji pasiūlė išbandyti pasikepti duonos iš jos grikių miltų duonelės. Ir wow! Aš buvau tokia laiminga! Juk šio skonio bene 10 metų jau neturėjau burnoje!

Grikių miltų duona be gliuteno iš kepyklėlės "Beglitimis"

Grikių miltų duona be gliuteno iš kepyklėlės "Beglitimis"

 

Tikiu, kad kiekvienas jūsų mokate kepti duoną su česnaku, juk anksčiau kiekvienuose namuse ji būdavo gaminama :) Turbūt ragavote ir užkeptą su sūriu. Tokią, “pagerintą” pirmą kartą dar paauglė paragavau HBH kavinėje prie Palangos. Buvo kažkas naujo ir mūsų visų draugų mėgstama.

Išbandžiau ir namuose. 

Tarkuotas sūris su majonezu ir česnaku

Tarkuotas sūris su majonezu ir česnaku

Supjaustytą duoną pakepiau ant alyvuogių aliejaus. Nedidelį gabalėlį fermentinio sūrio sutarkavau, sumaišiau su skiltele česnako ir šaukštu majonezo be gliuteno.


Ant keptos duonos uždėjau sūrio mišinį ir keletai minučių pašoviau į 185 laipsnių įkaitintą orkaitę. Pakepinau kol sūris lengvai išsilydė.

Kaip smagu ragauti iš seniai pažįstamą skonį!

Juliaus gardžiosios duonos be gliuteno receptas

Juliaus Šeškevičiaus nuotrauka

Juliaus Šeškevičiaus nuotrauka

Per mokymus apie gyvenimą be gliuteno vykusius Vilniuje, susipažinome su Juliumi, kuris išsidavė jog kepa nuostabią duoną be gliuteno duonkepėje. Be abejo, labai norėjome sužinoti receptą, kuriuo jis pažadėjo pasidalnti su visais. Džiaugiuosi galėdama jį perduoti jums ir didžiulis ačiū Juliui už išsamų aprašymą ir žinių pasidalinimą!


“Kaip žadėjau, noriu pasidalinti receptu gluten free duonos kepimui duonkepe. Duonos mišinių, gf miltų ir variantų iškepti skanią duoną yra galybės. Net mažas pakeitimas recepte duoda kitokį rezultatą – yra daug laisvės eksperimentuoti :) Trumpai apie tai, kas svarbu:
 
Duonkepės:
Kažkas per mokymus teiravosi, ar galima GF duoną kepti ne su GF programa - palyginimui mano duonkepės standartinės (kviečių) duonos programos kepimo trukmė 3h40min, kai tuo tarpu Gluten free 2h35min. Nebandžiau, bet greičiausiai, su kita programa GFree duona nesigautų.

 
Juliaus Šeškevičiaus nuotrauka

Juliaus Šeškevičiaus nuotrauka

 

Teko bandyti didesnę - dviejų maišymo malūnėlių duonkepę, maniškė mažesnė – vieno, bet jeigu tektų rinktis, vėl rinkčiausi mažesnę – vieno malūnėlio, kadangi joje bus patogiau kepti mažą duoną. Po 3-4 kelių dienų duona tampa nebe tokia skani. Iškepti naują – 5min darbas, dėl to maža duonkepė praktiškesnė.
 
Miltų mišinys
Su miltais galima įvairiai eksperimentuoti, kol kas man geriausias SUNNUNTAI mišinys. Jei naudoti vien jį – duona gaunasi labai minkšta, labiau kaip bulkutė :) dėl minkštumo sunkiau sutepti sumuštinį, bet nuostabiai dera su Nutella riešutų kremu :) Šeimyna sukapoja dar šiltą per mažiau nei 10 minučių :) praktiniais sumetimais šitą variantą kepu rečiau :) Įmaišius juodos ar baltos duonos mišinio JAUHOSEOS duona labiau patampa panaši į baltą arba juodą duoną o ne į bandelę ;) šiek tiek marks&spencer miltų ją padaro tvirtesnę. Šiuo metu kepu tokiomis proporcijomis: SUNNUNTAI 400ml šviesios JAUHOESEOS duonos mišinio 75ml ir Marks&Spencer 75ml.
 
Dedant produktus į duonkepės indą labai svarbu, kokia eilės tvarka juos sudėsite! Priešingu atveju tešla gali gerai neišsimaišyti. Taigi:
 
Aliejus (naudoju extra virgin alyvuogių) 1 šaukštas
Druska 1 šaukštelis
Vanduo 400ml (Pilu ant druskos, kad tirptų)
Miltų mišinys 550ml (palieku plūduriuoti ant vandens)
Sausos mielės 1 šaukštelis (išbarstau visam plote ant miltų)
Cukrus 1,5 šaukšto (apibarstau mieles)
 
Visa tai trunka 5 minutes!
 
Parenku Gluten free programą ir po dviejų su puse valandos namai pakvimpa šviežia duona :) Kai kurios duonkepės turi taimerius. Viską iš vakaro suruošus, galima nustatyti, kad duona būtų iškepta prieš pat pusryčius!
Stipriai rekomenduoju!
 
P.S. Nuotraukoje naudojami miltų mišiniai ir pirmas dešinėje – sausos mielės. Viską, išskyrus Marks&Spencer, perku parduotuvėje Prisma PC Ozas.”

Juliaus Šeškevičiaus nuotrauka

Juliaus Šeškevičiaus nuotrauka

Būtinai išbandyite ir brūkštelkite kaip pavyko!:)

Vasariški receptai be gliuteno - žurnale “Virtuvė”

Viršelio tema: Dieta be gliuteno: o ką tada valgyti?

Viršelio tema: Dieta be gliuteno: o ką tada valgyti?

Vienas gražiausių kulinarinių žurnalų man yra “Virtuvė”. Ir koks džiaugsmas ten rasti receptų be gliuteno! Šio mėnesio spalvingame ir vasariškame žurnale rasite ir mano siūlomų begliutenių idėjų jūsų stalui. Na, “mano”, tai iš dalies :) Sveikus pusryčius - jogurto su chia sėklomis ir vaisiais specialiai man sukūrė Kristina Jatautaitė. Itin mėgstamais vištienos iešmeliais su kariu - visada lepina vyras. O jeigu pritrūktų idėjų ką dar skanaus pagaminus iš arbūzo - patikėkite, mūsų kaimynų Evelinos ir Giedriaus kartą vaišintu užkandžiu nenusivils nė vienas!

zurnalas "Virtuve" receptai.jpg

Ir, be abejo, žurnale “Virtuvė” rasite dar ne vieną vasarišką bei kūrybingą receptą, kuriuose naudojami produktai be gliuteno, tai yra “Mėlynių ir vaisių kokteilis”, “Rožių žiedlapių sirupas su ruduoju cukrumi”, puikiausi marinatai mėsai, jautienos išpjova su chimichurri padažu, gaspačas su arbūzu ir daugybę kitų skanumynų.

Skubėkite žurnalą “Virtuvė” įsigyti ir jūs, kad vasara būtų skani ir nerūpestinga!

Gliutenas ir farše?

Ar žinojote, ar kada susimąstėte, kad gliuteno gali būti ir vištienos ar kitokiame farše? Kas yra faršas? - daugeliui mūsų, tai tiesiog gryna, malta mėsa, kurią drąsiai dedame į pirkinių krepšelį, juk tai ne marinuota ar kaip kitaip prifarširuota mėsa su priedais... Pasirodo, taip nėra.

Ačiū Juliui, kuris pasidalino šia svarbia informacija, į kurią turbūt daugelis mūsų net nepagalvotų atkreipti dėmesį. Faršo sudėtis kartais gali ir nustebinti (žr.nuotrauką).

Todėl visada kartoju - skaitykite etiketes net tų produktų, kuriuos perkate kasdien! Juk gamintojas bet kada gali pakeisti sudėtį, į kurią kartais pamirštame pasižiūrėti.

Nuotrauka Juliaus Šeškevičiaus

Nuotrauka Juliaus Šeškevičiaus

Praskrieję mokymai Vilniuje ir ačiū visiems!

 
Mokymai be gliuteno.jpg
 

Vakar lėkte pralėkė ir paskutinieji suplanuoti mokymai apie gyvenimą be gliuteno, Vilniuje. 
Tikiuosi tai buvo pirmieji, bet ne paskutiniai mūsų susitikimai ir naujų bendradarbiavimų pradžia!

Mokymų vykusių Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje dėka, sutikau nuostabių žmonių su kuriais ne tik pasidalinau savo žiniomis, tačiau sužinojau tiek naujo ir įdomaus bendraudama su kiekvienu iš jūsų.

Dėkoju SCHAR atsovams Lietuvoje (ypač Daivai) už dovanėles dalyviams, priėmimą Vilniuje mokymams ir skanias vaišes. Kepyklėlei “Beglitimis”, kad mus lepino šviežutėliais kepiniais be gliuteno, o ypač jau visų pamėgtais “grybukais” :) Radisson viešbučiui Klaipėdoje bei Park Inn Kaune už tai, kad mūsų mokymus padarė tokiais patogiais ir jaukiais.

Ačiū, kad esate ir AČIŪ kiekvienam iš jūsų, jog esate tokie šaunūs! 

Šilčiausi linkėjimai!
Kristina

Mokymai glitimas maistas.jpg
Seminaras be gliuteno be glitimo.jpg
gyvenimas be gliuteno mokymai.jpg
renginys gliutenas glitimas.jpg
mokymai seminaras renginys gliutenas glitimas.jpg

Gusto blyninė - blynai be gliuteno

Gusto blynine be gliuteno be glitimo.jpg

Vilniečiai ir sostinės svečiai apsilankę “Gusto blyninėje” tikrai nudžiugtų pamatę valgiaraštyje blynus be gliuteno. Kaip patikino malonus padavėjas, šie blynai yra kepami tik iš grikių miltų. 

Tubūt jau žinote koks turėtų būti sekantis klausimas? - ar blynai kepami ant atskiros keptuvės, t.y. kitos nei yra kepami blynai, turintys gliuteno? Ačiū padavėjui, kuris buvo tikrai sąžiningas ir patvirtino, jog visi blynai yra kepami ant bendrų keptuvių, atskirų begliuteniams nėra. Valgiaraštyje taip pat rasite ir keletą įdarų, kurie pažymėti kaip be gliuteno. 

Gusto blynine blyneliai be gliuteno.jpg

Nusprendžiau surizikuoti, juk nesu pati jautriausia, o ir išbandyti labai jau knietėjo :) Blynas buvo tikrai skanus, įdaras labai vidutinis. Tačiau svarbiausia, kad reakcija įvyko net man. Matyt gliuteno kiekis patenkantis ant blynelių iš grikių miltų yra pakankamai didelis. Štai kodėl visada sakau, kad netoleruojantys gliuteno žmonės turėtų turėti namuose savo atskiras keptuves ir spintelę su produktais be gliuteno. Juk miltai taip lengvai sklinda oru! O ir iš keptuvės gliuteną pašalinti yra tikrai sudėtinga.

Išvados: kol blyneliai Gusto blyninėje bus kepami ant tų pačių keptuvių kaip ir įprasti lietiniai, jie neturėtų būti laikomi begliuteniais dėl galimos kryžminės taršos.

Gusto blynine meniu.jpg
Gusto blynine be gliuteno be glitimo.jpg

Keliauninkams apie Statoil dešreles (be gliuteno)

Koks džiaugsmas, kad atėjo vasara! Turbūt kiekvienas mūsų bent kartą, o kiti net dažną kartą lėksime grožėtis Lietuva ir pajūriu :) Sustojus pasipildyti kuro, žvalgomės, ką gi čia užkandus?:)

Stabtelėjau ir aš pakeliui iš Klaipėdos į Vilnių degalinėje Statoil, esančioje ties Kaunu. Šeimynai pramoga retą kartą suvalgyti ir dešrainį. Pardavėja siūlo ir man, o aš be abejo, atsisakau bei paklausiu galbūt turėtų alergenų sąrašą? Ir voila! Ji ištraukia aplanką ir įteikia tiesiai man į rankas :)

Na ką gi, analizuojame alergenus… (žr. nuotrauką žemiau) ir pasirodo čia galima gauti dešrelių, kurių sudėtyje nėra gliuteno: 

  • Knackers - be gliuteno ir be laktozės
  • Knackers dešrelė apvyniota š.r. šonine - be gliuteno ir be laktozės
  • Bratwurst - be gliuteno
  • Medžiotojų dešrelė - be gliuteno

Nustebino ir tai, kad visi išvardinti padažai be gliuteno ir be laktozės,  išskyrus pomidorų padažą. Dešreles jie gali patiekti ir tik su daržovėmis.

Nepamirškite, kad kaip ir bet kurioje viešojo maitinimo įstaigoje, taip ir čia, gliuteno pėdsakai visada galimi. Paprašykite, kad prieš ruošiant maistą jums, pardavėja užsidėtų naujas pirštines. Jeigu esate itin jautrūs net galimiems gliuteno pėdsakams, turbūt dešrelės atsisakysite ir suvalgysite geriau sveiką morką :)

Saugių kelionių!

 

Statoil be gliuteno be glitimo.jpg
Statoil alergenai be gliuteno be glitimo.jpg

Ksantano derva, Guaro derva ir kiti pagalbininkai gaminant be gliuteno

ksantano guma guaro guma be gliuteno.jpg

Netoleruojantys gliuteno žino, kaip yra sunku iškočioti tešlą iš miltų be gliuteno. Tai padaryti kartais atrodo neįmanoma, nes gliutenas ir yra tai, kas padaro tešlą lengvai minkomą ir purią. Todėl kartais išgirstu pasakymų, kad tam, jog tešlą galėtų iškočioti ar padaryti ją puresnę, šeimininkės įdeda šaukštą - kitą kvietinių miltų. Tai daryti yra griežtai draudžiama laikantis šios dietos. Tai šaukštas deguto medaus statinėje. Juk viename šaukšte kvietinių miltų yra net ~ 625 mg gliuteno. Tam, kad jo netoleruojančiam žmogui organizme kiltų reakcija tereikia ~50 mg, o kitiems ir dar mažiau.

Ir ką gi tuomet daryti, jeigu norime iškočioti tešlą koldūnams ar puresnio keksiuko? Išeitis yra. Į miltų mišinį įdėkite truputį ksantano dervos (angl. Xanthan gum), guaro dervos (angl. Guar gum) ar jų mišinio. Šios dervos yra natūraliai be gliuteno. Puodeliui begliutenių miltų jų reikėtų ne daugiau kaip iki 1/2 arbatinio šaukštelio.
Tai natūralios medžiagos. Pvz., ksantano derva yra natūralus polisacharidas gaunamas fermentuojant gliukozės mikroorganizmų genties Xanthomonas campestris.

Šiomis medžiagomis domisi ir informacija su mumis dalinasi Vilniaus kolegijos maisto technologijos katedros dėstytoja Jurgita Lazdauskienė:

“Pastaruoju metu plačiai naudojami hidrokoloidai kartu su glitimo neturinčiais ryžių, kukurūzų, sojų ir kitais miltais. Daugelis hidrokoloidų, kaip agaras (E406), guaro derva (E412), ksantano derva (E415), karageninas (E407), saldžiųjų ceratonijų derva (E410) yra natūralios kilmės medžiagos, plačiai naudojamos daugelio maisto produktų gamyboje technologinei funkcijai maisto produkte atlikti – tirštinti, stabilizuoti, želatinuoti, taip pat kaip funkcionalūs ingredientai. Karageninas yra gaunamas iš jūros dumblių, priklausančių Rhodophyceae (raudonieji jūros dumbliai) šeimai. Saldžiųjų ceratonijų derva yra gaunama iš ceratonijų (Ceratonia siliqua), guaro guma - iš guaro augalo (Cyamopsis tetragonolobus). Daugelis natūralios kilmės hidrokoloidų leidžiama vartoti maisto produktų gamyboje pagal quantum satis principą, t.y. dedama tiek, kiek reikia technologiniam efektui pasiekti. Ruošiant tešlas iš glitimo neturinčių miltų, hidrokoloidų panaudojimas pakankamai gerai keičia kviečių glitimo baltymus. Jų įvedimas suteikia tešlai viskoelastines savybes, formuoja kepinių be glitimo tūrį. Kepinių be glitimo gamyboje šios medžiagos gali būti naudojamos siekiant sulaikyti drėgmę kepinyje, lėtinti žiedėjimo procesą, pagerinti tešlos savybes, gatavo kepinio tūrį ir kokybę. Siekiant panaudoti hidrokoloidus duonos be glitimo gamyboje, iškyla gatavo kepinio kokybės klausimas. Nėra vieningos nuomonės, kokie hidrokoloidai ir jų kiekiai yra tinkamiausi kepinių be glitimo gamybai, norint suteikti kvietinei tešlai artimas tekstūros savybes, pageidaujamą kepinio tūrį, juslines savybes, tinkamą šviežumo išlaikymą.”

http://masthave.altervista.org
http://smagukepti.lt
https://en.wikipedia.org
http://www.bobsredmill.com
https://en.wikipedia.org
http://www.webmd.com
http://greenexaminingroom.com

“New Port” restorane Klaipėdoje - meniu be gliuteno

 
Rizotas su ožkos sūriu ir burokėliais be gliuteno

Rizotas su ožkos sūriu ir burokėliais be gliuteno

 


Ketvirtadienį po mokymų Klaipėdoje buvau ne tik laiminga, bet ir alkana :) Jau buvo vėlu ir niekur toli eiti nesinorėjo, todėl su drauge, kuri taip pat netoleruoja gliuteno, nusprendėme išbandyti Radisson Blu Klaipėda viešbučio restoraną “New Port”. Ir neapsirikome! Pasirodo jie turi meniu, kuriame sužymėti patiekalai neturintys gliuteno! Wow! Ačiū jiems! Draugė užsisakė miško grybų sriubos be grietinėlės ir sakė, kad pasirinkimas buvo puikus :) O aš buvau nustebina nerealaus Rizoto su ožkos sūriu ir burokėliais be gliuteno. Puiki nuostabios dienos pabaiga!

Užsukite ir jūs, kai svečiuositės Klaipėdoje ir norėsis užkasti tokioje vietoje, kurioje žino jūsų poreikius ir kaip paruošti maistą tinkamai :)

Restorano New Port meniu, kuriame sužymėti patiekalai be gliuteno (ne glitimo! Valio!) :)

Restorano New Port meniu, kuriame sužymėti patiekalai be gliuteno (ne glitimo! Valio!) :)

Radisson Blu Klaipeda meniu.jpg
Draugė nesusilaikė neužfiksavusi momento, kai gavau patiekalą be gliuteno restorane :)

Draugė nesusilaikė neužfiksavusi momento, kai gavau patiekalą be gliuteno restorane :)

Gardumynai iš kepyklėlės be gliuteno atskuba į Klaipėdą!

Štai kiek grybukų be gliuteno pridygo per savaitgalį :)

Grybukai be gliuteno be glitimo.jpg

Su džiaugsmu pranešu, kad ir KLAIPĖDIEČIAI gali šią savaitę paragauti gardumynų iš kepyklėlės įsikūrusios Kaune, kur visi kepiniai be gliuteno.

  • Išsirinkite gardėsius www.beglitimis.lt
  • Užsisakykite brūkšteldami žinutę man ar tiesiai į kepyklėlę iki antradienio popietės
  • Atsiimkite Klaipėdoje jau šį ketvirtadienį!

Iki malonaus! :)

Šios vasaros lietuviški ledai be gliuteno!

Labai mėgstu ledus! Ir tokį gražų paskutinį pavasario savaitgalį noriu pasidžiaugti, kad šią vasarą galėsime lepintis net keletu rūšių lietuviškais ledais be gliuteno!

Ledai be gliuteno

Ledai be gliuteno

Pradėsiu nuo savo mėgstamiausių Dione mėtinių su belgišku šokoladu! Jais labai didžiuojuosi ir pasidalinsiu keletu sakinių kodėl: :)

- Tai pirmieji, lietuviški, gaivios mėtos ledai mūsų šalyje. (Gaminami Klaipėdoje)
- Jais mėgaujasi ne tik Lietuvos bet ir Suomijos, Naujosios Kaledonijos gyventojai. Labiausiai mane nustebino ir nudžiugino tai, kad šiais ledais jau 5 metus iš eilės vaišinami prestižinių Singapūro avialinijų keleiviai.
- Ledai, apdovanoti Belgijos ir Kinijos kulinarų už inovatyvią mėtos ir Belgiško šokolado kompoziciją.
Argi neturime kuo didžiuotis?:))

 

Ledai be gliuteno

Ledai be gliuteno

Šie ledai tikrai turės būrius gerbėjų! Vanilinis plombyras su sūdyta karamele ir karamelizuotais lazdyno riešutais Belgiško pieniško šokolado glaiste :)) Skamba karališkai :)

 

Baltosios varnelės  Mango ir obuolių ledai, kurie puikiai tiks vaikams, nes nėra pridėta cukraus :) O be to, kad jie be gliuteno dar ir be laktozės.

Ledai be gliuteno ir be laktozės

Ledai be gliuteno ir be laktozės

- Ledams naudojama mangų piurė atkeliauja iš Kolumbijos, Magdalenos upės slėnio.
- Mangams draugiją palaiko švelniai rūgštūs lietuviški obuoliai.
- Produktai kruopščiai atrenkami iš šalių, kur jiems augti yra palankiausios natūralios sąlygos.
- Šiuose leduose tik 88 kalorijos.
-  2015 m. mango-obuolių ledai gavo "Great Taste" apdovanojimą. „Mes labai dėkingi už nuostabų, patrauklios išvaizdos, su mažiau cukraus vaikams sukurtą ledą, kuris vertas aukščiausių pagyrų ir mūsų rekomendacijų“ – negailėjo pagyrų „Great Taste“ komisijos nariai.
Tai desertai, kurie kuria naują vartojimo kultūrą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Ant naujųjų šių ledų pakuočių, rasite ir užrašą “gluten free”.
Galite nustebti, kai prie sudėties rasite užraša apie galimus glitimo pėdsakus. Turėčiau jus nuraminti, kad tai neapsižiūrėjimo klaida ir ją sutvarkyti užtruks laiko: “…kadangi plėvelės užsakoma dideliais kiekiais to greit nepataisysi, todėl ir gali gautis nesusipratimas. “ - sako ledų atstovas.

O štai atsakymas iš gamtintojų technologų patvirtinantis, kad ledai tikrai “gluten free”:

„Alergenų likučių nustatymo tyrimus atliekame jau ne pirmą kartą. Norint dėti ženkliuką be gliuteno alergenų likučiai produkte negali būti daugiau nei 5 ppm. Tai yra labai mažas kiekis, kuris nebesukelia alerginio poveikio. Šie tyrimai ir įrodo, kad nėra kryžminio užteršimo, nes produkte nerandama likučių alergenų. Atsakingai gamybos metu kontroliuojami visi procesai, po kiekvienos gamybos plaunamos linijos, taip pat prieš darbo pradžią plaunamos, siekiant pašalinti visus galimus produktų likučius bei gaminti kokybišką bei saugią produkciją. pvz. Dione salted caramel gamybai naudojamos kitos lėkštelės, nei kad gaminami ledai vafliniuose puodeliuose ar vafliniuose rageliuose“

Gražios ir skanios visiems vasaros!

 

 

 

 

Gerosios bakterijos Gefilus Lactobacillus GG - be gliuteno ir be laktozės

Gerosios bakterijos be gliuteno.jpg

Turbūt daugelis jūsų žinote, kad vaistuose ir maisto papilduose gali būti gliuteno. Todėl kaskart, kai perku vaistus, tenka gerai pagalvoti, ar jie man tinkami, o ypač tai svarbu renkantis gerąsias bakterijas, kai organizmas nusilpęs nuo antibiotikų ar viduriuojant. Tikiu, kad ne vienas iš jūsų susiduria su šia problema, todėl norėčiau pasidalinti tuo, ką naudoju pati. 

Dėl keletos priežasčių, kurias išvardinsiu vėliau renkuosi Gefilus Lactobacillus GG pieno rūgšties bakterijų preparatą. Jos yra be gliuteno ir laktozės. Per dieną užtenka tik vienos kapsulės ir ją galima išardyti bei jos turinį sumaišius su vandeniu išgerti. Tai turbūt aktualu ne tik man (man sunku nuryti tabletę), bet ir tiems kas turi vaikų. Jeigu pasidomėsite plačiau, rasite, kad atlikti tyrimai rodo, jog Lactobacillus GG stimuliuoja imunitetą, mažina infekcijų  ir virškinamojo trakto sutrikimų riziką, trumpina viduriavimo trukmę ir net sumažina dantų ėduonies tikimybę.

Daugiau informacijos galite rasti čia: http://www.lgg.com

“Schar” dovanos atvykusiems į mokymus Kaune ar Klaipėdoje!

Schar dovanos renginys be gliuteno be glitimo.jpg

Ir kas gi nemėgsta dovanų?! Kaip smagu ne tik dovanoti, bet ir gauti!

Kiekvienam atvykusiam į mokymus apie gyvenimą be gliuteno, vyksiančius Kaune (birželio 01 d.)ir Klaipėdoje (birželio 02 d.), SCHAR padovanos po spalvingą maišelį skaniausių produktų be gliuteno! 

Ir tai dar ne viskas - dalyviai galės užpildyti Schar anketą ir gauti po nemokamą siuntinuką produktų be gliuteno tiesiai į namus!

Paskubėkite registruotis ir nepraleiskite progos susipažinti su naujais žmonėmis, išgirsti, tai ko dar nežinojote apie gliuteną ir gerai praleisti laiką skanaujant įvairiausius skanėstus, kuriais vaišins mūsų rėmėjai.

Daugiau informacijos: http://www.begliuteno.lt/mokymai

Iki pasimatymo!
Kristina

Būkite atidūs: net geruose restoranuose gali nežinoti kur slepiasi gliutenas

Perlines kruopos, sriuba gliutenas, glitimas.jpg

Šiandien įsitikinau ir nuliūdau supratusi, kad net apsilankius tikrai gerame restorane, negali pasitikėti tuo, kas tau teigiama, o restorano personalui suklydus - tai nėra pripažįstama.

Susitikusios pietų su Inga Krasuckiene, iš karto padavėją įspėjome, kad mudvi netoleruojame gliuteno ir paprašėme, kad parekomenduotų ką galime valgyti iš dienos pietų. Padavėjas pasiteiravo virtuvės šefo, kuris pasakė, kad galime valgyti viską! Iš tiesų ne tik nustebome, bet ir nudžiugome! Užsisakiau sriubos ir dar kartą paprašiau įsitikinti, kad ji yra saugi netoleruojant gliuteno. Ir vėl gavau patvirtinimą. 

Gavusi kvapnią ir skanią sriubą labai nudžiugau, kol nepasėmiau pirmo šaukšto! O jame puikavosi skanutėlės perlinės kruopos. Be abejo, paklausiau padavėjo kokios tai kruopos ir kai gavau patvirtinimą jog tos pačios, kurias įtariau, pasidalinau tuo, kad jos turi gliuteno. Padavėjas su tuo nesutiko ir pakvietė virtuvės šefą, kuris taip pat patvirtino, kad jo nuomone perlinės kruopos (miežiai) gliuteno neturi. Na va! Tiems, kurie nežino, perlinės kruopos ya pagamintos iš miežių, o tai yra vieni iš trijų draudžiamųjų grūdų (kviečiai, miežiai, rugiai).  

Pasirodo situacija yra liūdnesnė nei tikėjausi ir net nesulaukiau atsiprašymo ar pavaišinimo kava už tai, kad vos nebuvau apnuodyta ir keletas dienų būtų išbraukta iš įprasto gyvenimo dėl to, kad restorano personalas nežino apie alergenus.

Tikiu, kad visi turite daugybę tokių istorijų ir nusivylimų. Todėl jau ne kartą priminiau ir dar kartą norėčiau pasakyti - galvokite ką dedate į burną ir pasikliaukite tik savimi!

http://www.newhealthadvisor.com

https://www.coeliac.org.uk

http://www.dietoscentras.lt